Lipoliza Iniekcyjna

Lipoliza to rozkład trójglicerydów. Dzięki lipolizie w szybki sposób możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna to procedura polegająca na iniekcji bezpośrednio w tkankę tłuszczową substancji aktywnych w oparciu o fosfatydylocholinę – naturalnego składnika pochodzenia roślinnego uzyskiwanego z soi, ziaren soi. Podanie preparatu do tkanki tłuszczowej, powoduje destrukcję jej nadmiaru przez rozpad tłuszczy złożonych do prostych, które zostają metabolicznie usunięte. Fosfatydylocholina i deoksycholan sodu (główny składnik soli kwasów żółciowych) podane w tkankę tłuszczową powodują rozerwanie błon komórkowych adipocytów.

Lipoliza Iniekcyjna - zabieg Łódź

 • ostre choroby nerek, wątroby,

 • cukrzyca,

 • choroby tarczycy,

 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,

 • stałe stosowanie leków rozrzedzających krew,

 • ciąża,

 • okres karmienia piersią,

 • pacjenci po przeszczepach narządowych,

 • alergia na soję,

 • przewlekłe infekcje,

 • kolagenozy (choroby tkanki łącznej, np.reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowy),

 • choroby nowotworowe,

 • złe samopoczucie w dzień zabiegu st.podgorączkowy, kaszel, katar.

Rekomendowana liczba zabiegów to od 2 – 5 zabiegów w odstępach co 5 - 8 tygodni.

Po zabiegu należy pić dużo płynów.

Zalecana jest zmiana nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie aktywności fizycznej.

Do tygodnia po zabiegu: nie stosować gorących kąpieli – tylko krótki, chłodny prysznic, sauny, basenu, zabiegów na ciało rozgrzewających.

Zalecane jest spanie z uniesioną głową oraz podłożenie poduszek pod ramiona. W ten sposób zmniejszy się obrzęk twarzy, gdy zabieg lipolizy był wykonywany na twarzy.

Klient może odczuwać bolesność w obszarze podanym zabiegowi. Częstotliwość oraz nasilenie odczuwalnego dyskomfortu, będzie się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem.

Bezpośrednio po zabiegu odczuwane są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnej troski i ustępuje samoistnie.

Mogą wystąpić także krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry, zalecane jest stosowanie żelu z arniki.

Należy nosić ubranie, które zapina się z przodu lub z tyłu. Należy unikać ubrań zakładanych przez głowę, gdy zabieg lipolizy był wykonywany na twarzy.

Należy unikać słońca i solarium przez 1,5 tyg. po zabiegu.

Efekty widoczne są zazwyczaj po pierwszym zabiegu (zgodnie ze zmianą trybu życia aktywność fizyczna, dieta) lub po drugim zabiegu w cyklu, Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu, do 8 tygodni.

Reakcja organizmu na zabieg lipolizy jest zróżnicowany i indywidualny. Szybkość redukcji otłuszczeń rożni się, tak pomiędzy klientami, jak i pomiędzy obszarami u jednej osoby.

Po zabiegu przez pewien okres czasu ( ok. 4-5 dni ) nie można wykonywać masaży rozgrzewających. Po 3-4 dniach zalecany drenaż, endermologia.

Bardzo wskazane jest wprowadzenie niskotłuszczowej diety w okresie działania preparatu.

Można w celu zwiększenia efektu przyjmować L-karnitynę - 1 tabl. dziennie

Nie należy przyjmować leków przeciwbólowych I przeciwzapalnych. Jedynym dopuszczalnym lekiem jest Paracetamol.

Ważne jest aby pacjent CODZIENNIE masował miejsca zabiegu, bo zniwelować podskórne grudki.

Utrata 3 - 5 cm w obwodzie w miejscu zabiegowym, natomiast utrata centymetrów uzależniona jest od ilości zabiegów oraz nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Lipoliza / 1 okolica - 300zł+

Najczęściej zadawane pytania - lipoliza iniekcyjna

Zabieg Lipolizy jest dla osób:
- borykających się z podwójnym podbródkiem,
- aktywnych fizycznie, chcących wymodelować sylwetkę,
- z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy kolan, w dolnej części brzucha, boczków, pleców, ud oraz pośladków.

Podczas regularnych zabiegów możemy uzyskać spektakularne efekty takie jak utrata 4 - 5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu, natomiast utrata centymetrów uzależniona jest od ilości zabiegów oraz nagromadzonej tkanki tłuszczowej

Lipoliza polega na wprowadzeniu w tkankę tłuszczową preparatów lipolitycznych. Podanie preparatu powoduje usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, przez rozpad tłuszczy złożonych do prostych, które zostają zmetabolizowane w wątrobie.
Rekomendujemy wykonanie 3-6 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni, jednak należy pamiętać, że ilość oraz częstotliwość zabiegów uzależniona jest od preparatu.