Lipoliza Iniekcyjna
Lipoliza to rozkład trójglicerydów. Dzięki lipolizie w szybki sposób możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna to procedura polegająca na iniekcji bezpośrednio w tkankę tłuszczową substancji aktywnych w oparciu o fosfatydylocholinę – naturalnego składnika pochodzenia roślinnego uzyskiwanego z soi, ziaren soi. Podanie preparatu do tkanki tłuszczowej, powoduje destrukcję jej nadmiaru przez rozpad tłuszczy złożonych do prostych, które zostają metabolicznie usunięte. Fosfatydylocholina i deoksycholan sodu (główny składnik soli kwasów żółciowych) podane w tkankę tłuszczową powodują rozerwanie błon komórkowych adipocytów.
Lipoliza Iniekcyjna - zabieg Łódź
ostre choroby nerek, wątroby,
cukrzyca,
choroby tarczycy,
choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
stałe stosowanie leków rozrzedzających krew,
ciąża,
okres karmienia piersią,
pacjenci po przeszczepach narządowych,
alergia na soję,
przewlekłe infekcje,
kolagenozy (choroby tkanki łącznej, np.reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowy),
choroby nowotworowe,
złe samopoczucie w dzień zabiegu st.podgorączkowy, kaszel, katar.
Rekomendowana liczba zabiegów to od 2 – 5 zabiegów w odstępach co 5 - 8 tygodni.
Po zabiegu należy pić dużo płynów.
Zalecana jest zmiana nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie aktywności fizycznej.
Do tygodnia po zabiegu: nie stosować gorących kąpieli – tylko krótki, chłodny prysznic, sauny, basenu, zabiegów na ciało rozgrzewających.
Zalecane jest spanie z uniesioną głową oraz podłożenie poduszek pod ramiona. W ten sposób zmniejszy się obrzęk twarzy, gdy zabieg lipolizy był wykonywany na twarzy.
Klient może odczuwać bolesność w obszarze podanym zabiegowi. Częstotliwość oraz nasilenie odczuwalnego dyskomfortu, będzie się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem.
Bezpośrednio po zabiegu odczuwane są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnej troski i ustępuje samoistnie.
Mogą wystąpić także krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry, zalecane jest stosowanie żelu z arniki.
Należy nosić ubranie, które zapina się z przodu lub z tyłu. Należy unikać ubrań zakładanych przez głowę, gdy zabieg lipolizy był wykonywany na twarzy.
Należy unikać słońca i solarium przez 1,5 tyg. po zabiegu.
Efekty widoczne są zazwyczaj po pierwszym zabiegu (zgodnie ze zmianą trybu życia aktywność fizyczna, dieta) lub po drugim zabiegu w cyklu, Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu, do 8 tygodni.
Reakcja organizmu na zabieg lipolizy jest zróżnicowany i indywidualny. Szybkość redukcji otłuszczeń rożni się, tak pomiędzy klientami, jak i pomiędzy obszarami u jednej osoby.
Po zabiegu przez pewien okres czasu ( ok. 4-5 dni ) nie można wykonywać masaży rozgrzewających. Po 3-4 dniach zalecany drenaż, endermologia.
Bardzo wskazane jest wprowadzenie niskotłuszczowej diety w okresie działania preparatu.
Można w celu zwiększenia efektu przyjmować L-karnitynę - 1 tabl. dziennie
Nie należy przyjmować leków przeciwbólowych I przeciwzapalnych. Jedynym dopuszczalnym lekiem jest Paracetamol.
Ważne jest aby pacjent CODZIENNIE masował miejsca zabiegu, bo zniwelować podskórne grudki.
Lipoliza / 1 okolica - 300zł+
Najczęściej zadawane pytania - lipoliza iniekcyjna
Zabieg Lipolizy jest dla osób:
- borykających się z podwójnym podbródkiem,
- aktywnych fizycznie, chcących wymodelować sylwetkę,
- z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy kolan, w dolnej części brzucha, boczków, pleców, ud oraz pośladków.
Podczas regularnych zabiegów możemy uzyskać spektakularne efekty takie jak utrata 4 - 5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu, natomiast utrata centymetrów uzależniona jest od ilości zabiegów oraz nagromadzonej tkanki tłuszczowej